Çöp Adam Peri kimdir, gerçekte kim? Çöp Adam ‘Peri Yıldırım Sonad’ karakterini kim canlandırıyor? Elçin Sangu kimdir, kaç yaşında?

Çöp Adam, OGM Pictures imzalı, birinci kısmı 30 Kasım 2022 tarihinde yayımlanan, direktörlüğünü Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği, senaryosunu Melek Gençoğlu ve Su Ersöz’ün kaleme aldığı dram cinsindeki Türk televizyon dizisidir. Çöp Adam Peri kimdir, gerçekte kim? Çöp Adam ‘Peri Yıldırım Sonad’ karakterini kim canlandırıyor? Elçin Sangu kimdir, kaç yaşında?

ÇÖP ADAM PERİ KİMDİR?

Peri otuzlu yaşların başlarında, özel bir bankanın hoş, başarılı müdiresi. Genç kızlığa adım attığı yıllarda annesi, sevgilisiyle yeni bir hayat kurmak için ailesini terk edince büyük hayal kırıklığı yaşamış. Daha sonra iflas eden babasını da kaybedince kız kardeşi Naz’la yapayalnız kalmış. İş adamı Sarper’le evlendikten sonra da kız kardeşiyle birlikte yaşamaya devam etmişlerdir. Daima denetim altında tutulması gereken bir hastalığa yakalanan Naz için, kendi hayatından ve toplumsal hayatından ödün vererek, kardeşinin tedavisiyle uğraşmış, onu düzgün hissettirmek için her türlü fedakarlığı yapmıştır.

ÇÖP ADAM PERİ KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Çöp Adam dizisinde Peri Yıldırım Sonad karakterini “Elçin Sangu” canlandırmaktadır.

ELÇİN SANGU KİMDİR?

Elçin Sangu (d. 13 Ağustos 1985, İzmir), Çerkes asıllı Türk oyuncu ve modeldir. Televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye’de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi oldu. Oyunculuk mesleğine başlamadan evvel Mersin Üniversitesi’nde Opera kısmında okudu. Televizyon dizilerinde yer almadan evvel bir sahne oyuncusuydu.

En çok, Haziran 2015’ten Ocak 2017’deki finaline kadar Star TV’de yayınlanan romantik güldürü dizisi Kiralık Aşk’ta Defne rolüyle tanınmaktadır. Performansı sayesinde üç Altın Kelebek Mükafatı de dahil olmak üzere 20’den fazla mükafata aday gösterildi. Yer aldığı başka projeler ortasında Bir Aşk Kıssası (2013-2014), Kurt Seyit ve Şura (2014) ve Sevdam Alabora (2015) bulunmaktadır.

Kariyeri

Üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Opera kısmında tamamlayan Sangu, Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dizilerde oyuncu olarak yer almaya başladı.

İlk olarak 2011 yılında O denli Bir Geçer Vakit ki isimli dizide Jale karakteriyle tanındı. 2013’ten 2014’e kadar Güney Kore televizyon dizisi Her Sevda Bir Veda’nun Türk uyarlaması olan Bir Aşk Kıssası’nda Eda olarak rol aldı. 2014 yılında Güzide’yi Rusya, Türkiye ve Ukrayna’da çekilen tarihi drama dizisi Kurt Seyit ve Şura’da canlandırdı. 2015 yılında atv dizisi Sevdam Alabora’yı takiben, tıpkı yıl büyük çıkışını Barış Arduç ile birlikte başrolde yer aldığı Kiralık Aşk isimli dizide Defne karakterini canlandırarak gerçekleştirdi. Dizi 69 kısım boyunca yayın hayatına devam etti ve Sangu’nun performansı beğeni topladı. 2017 yılında Sangu’nun Kanal D’de yayınlanacak yeni bir dizide yer alması beklendiği açıklandı. Ayrıyeten tıpkı yılın Ağustos ayında Sangu’nun Barış Arduç ile Memnunluk Vakti (önceki ismiyle Yanımda Kal ve Gitme Sen!) isimli sinema sinemasında yer alacakları duyuruldu.

2016’da Elidor bakım eserleri ve Boyner, 2021’de ise GittiGidiyor’un marka yüzü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir