Xiaomi desteğini genişletiyor: Sıra Redmi Note serisinde!

Çinli şirket Xiaomi üretmiş olduğu sağlam ve güçlü modelleriyle tanınıyor. Destek konusunda kendi kendini bitiren firma, bazı modellerine güncelleme desteği vermeye başladı. İşte detaylar.

Alt marka Redmi ile geliştirilen Note serisi özellikle ülkemizde oldukça popüler bir model. Birçok modeli olan bu seri maalesef güncelleme konusunda Türkiye va bazı bölgeler için sınıfta kaldı diyebiliriz. Ancak firma bunu tersine çevirmek istiyor.

Xiaomi, Redmi ve POCO serisine destek konusunda gerekeni yapacak

Zamanının en iyi fiyat/performans cihazları arasında yer alan Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ve POCO M2 Pro, kullanıcılar tarafından sevilen ve kullanılan modeller arasında yer alıyor.

Özellikle bu modellerin kamerasından memnun olan kullanıcılar cihazların güncellenmemesinden şikayetçiler. Aslına bakarsanız bu konuda kullanıcılar haklı gibi görünüyor. Xiaomi birçok modelin hemen yenisini çıkaran bir firma. Ürün yelpazesi genişlediği için güncellemeleri de doğal olarak veremiyor.

Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ve POCO M2 Pro, Android 10 tabanlı MIUI 11 kullanıcı arayüzü ile piyasaya sürülen modeller. 2 Android ve 3 MIUI güncellemesi alacak olan modeller MIUI güncellemeleri konusunda da biraz geride kaldılar. MIUI 13’ü henüz almayan modeller en son Google Android 12 ile desteklerini kaybedecekler. MIUI güncellemelerine geldiğimizde ise maalesef yeni MIUI 14 arayüzü bu cihazlar için yayınlanmayacak. Bu modellerin son MIUI güncellemeleri MIUI 13 olacak.

Yukarıdaki modeller Tayvan ROM’lar için güncellenecek. Redmi Note 9 Pro için yaklaşan MIUI 13 güncellemesinin yapı numarası V13.0.2.0 SJZTWXM’dir. Kullanıcılar yakında MIUI 13 güncellemesini alacaklar.

Güncellemelerin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde başlaması bekleniyor. Destek konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x