Word’e Bir Eklentiyle Yapay Zekâ Desteği Geldi

Geçtiğimiz haftalarda Open AI ile milyonlarca dolarlık uzun süreli bir ortaklık kuran Microsoft, bulut hizmetlerine ve Office programlarına yapay zekâ desteği getireceğini açıklamıştı. Özellikle Office uygulamalarına gelecek yapay zekâ desteği, kolayca slayt hazırlama ve hızlıca makale yazma gibi pek çok görevi erken test aşamalarında bile başarıyla tamamlamıştı.

Microsoft bu alanda çalışmalarına devam ederken bir geliştirici, Word’e yapay zekâ desteğini getiren bir eklenti yayınladı. Üstelik bu eklenti birden fazla yapay zekâ modelini destekliyor.

Tek kötü yanıysa ücretli olması

2019 yılında Arizona’da kurulan küçük bir şirket olan Creative Data Solutions tarafından oluşturulan Ghostwriter isimli bu Word eklentisi, ChatGPT başta olmak üzere pek çok metin tabanlı yapay zekâ modelini Word’de kullanmanızı sağlıyor. Ancak Ghostwriter eklentisi kullanabilmek için hem lisanslı bir Office programına sahip olmanız hem de Ghostwriter’ı satın almanız gerekiyor.

Basic ve Pro olarak iki farklı paket halinde sunulan Ghostwriter’ın temel sürümünde sadece ChatGPT’yi kullanabiliyor ve 2 paragraflık yazılar yazabiliyorsunuz. Pro paketteyse DaVinci AI ve daha pek çok yapay zekâ modelini kullanarak istediğiniz uzunlukta metinler yazabiliyorsunuz.

Eklentinin geliştiricisi olan Patrick Hustling, Ghostwriter’ın tüm Office programlarını kapsayan bir sürümü üzerinde çalıştığını ve önümüzde 2 yıl içerisinde Microsoft’un kendi yapay zekâ hizmetini kullanıma sunması halinde Ghostwriter’ın Microsoft tarafından yasaklanabileceğini belirtti. “Benim için sorun değil. Ben sadece bu teknolojiyi şimdiden insanlara sunmak istiyorum.” diyen geliştirici, sıradaki projesinin Excel, Powerpoint, OneNote ve Outlook uygulamalarını da kapsayacağını açıkladı.

Geliştirici Patrick Husting, Ghostwriter eklentisinin sadece ChatGPT destekleyen sürümü için tek seferlik 10 dolar (188 TL) talep ederken gelişmiş sürüm içinse kullanıcıların 25 dolar (470 TL) ödemesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x