Servetini Korumak İsteyen Hacı Sabancı’nın Eşine Karşı Aldığı İddia Edilen Önlem Karşısında Şaşıracaksınız

Geçtiğimiz aylarda görkemli bir düğün töreniyle dünyaevine giren Hacı Sabancı ve Zeynep Nazlı Kayı çiftiyle ilgili hepimizi çok şaşırtan bir iddia atıldı ortaya…

İddialara göre Hacı Sabancı, ailesinin servetini koruyabilmek adına eşi Nazlı Sabancı’ya bir evlilik sözleşmesi imzalatmış. İmzalandığı iddia edilen sözleşme maddeleri karşısında ise şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz!

Sabancı ailesinin gözde bekarlarından biriydi Hacı Sabancı, biliyorsunuz. Ta ki gönlünü Zeynep Nazlı Kayı’ya kaptırana kadar…

Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı’nın düğünündeki bu ikonik pozun ardından ikilinin aşk yaşamaya başladığı da ortaya çıkmıştı zaten.

Geçtiğimiz yıl sade bir nikah töreniyle dünyaevine giren çift, geçtiğimiz aylarda Çırağan Sarayı’nda görkemli bir düğün töreniyle kutlamıştı bu evliliği.

Şatafatlı bu düğünün her bir detayı çok konuşulmuştu hatta!

Zeynep Nazlı Kayı da Sabancı ailesinin bir parçası olmuştu artık. Zaten Nazlı Kayı, evliliğin çok öncesinde de kayınvalidesi Arzu Sabancı’nın gönlünü kazanmış ve bu ailenin bir parçası olmuştu…

Gelgelelim Hacı Sabancı ve Nazlı Sabancı ile ilgili ortaya atılan bir iddia herkesi çok şaşırttı…

İddialara göre ailesinin 3 milyar doları bulan servetini korumak isteyen Hacı Sabancı, evlenmeden önce ailesinin de isteği üzerine Nazlı Kayı’ya evlilik sözleşmesi imzalatmış.

Yine iddialara göre Nazlı Kayı’nın imzalama konusunda hiç tereddüt etmediği evlilik sözleşmesinin maddeleri şu şekilde…

“Nazlı Sabancı, boşanma gibi bir durum olduğu takdirde eşi ve ailesinin özel hayatlarıyla ilgili konuşmayacak.”

“Nazlı Sabancı, boşanma durumu söz konusu olduğunda Sabancı Holding bünyesinde bulunan şirketlerin hiçbirinden pay talep edemeyecek.”

“Eğer evlilikleri 5 yıldan kısa sürerse ve çocukları olmazsa Nazlı Kayı, Hacı Sabancı’dan nafaka talep edemeyecek.”

“Düğünde takılan tüm takılar ve hediyeler Nazlı Sabancı’ya ait olacak. Çiftin bir çocuğu olursa, evlendikten sonra edinilen tüm mallar Nazlı Sabancı’nın değil çocuklarının olacak.”

Sözleşmenin maddeleri bu şekildeymiş… Tabii bunların hepsi birer iddia, gerçeklikle ilgisi var mı bilemiyoruz.

Siz ne düşünüyorsunuz, yorumlarda buluşalım mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir