Nilüfer’in yazıevleri yeni konuklarına kapılarını açtı

Nilüfer Belediyesi’nin Gölyazı ile Misi’de hizmete sunduğu yazı konutları, yeni periyotta de Türkiye ve yurtdışından kıymetli muharrir, şair ve araştırmacıları konuk etmeye devam ediyor. Misi ve Gölyazı’nın doğal güzellikleriyle çalışmalara ilham veren yerler, birinci konuklarını ağırlamaya başladı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün muharrir, şair, mütercim, akademisyen, editör ve araştırmacıları konuk ederek çalışmalar yapmalarına imkan sağlayan yazıevlerinde yeni devir yeni konuklarla başladı. Tarihi ve doğal hoşluklara sahip Misi Yazıevi ile Göl Yazıevi daha evvel yurt dışından İspanya, Hırvatistan, İsveç, Rusya, yurt içinde de Feridun Andaç, Müge İplikçi, Fatma Burçak, Kemal Varol üzere edebiyat dünyasının birçok kıymetli isimlerini ağırlamıştı. Yeni devirde de Nilüfer Belediyesi’nin yazıevlerinde konaklamak için edebiyat dünyasından 45 müracaat geldi. Kanada, Rusya, Fransa, Macaristan, Almanya, İsrail, Estonya, Romanya ‘dan 13, Türkiye’den de 32 müellif, akademisyen, şair ve tercüman müracaat yaptı. Seçici konseyin değerlendirdiği isimler, yıl boyunca Gölyazı ve Misi’de hizmet veren yerlerde konaklayacak.

Yeni dönem müracaatlarının akabinde yazıevleri birinci konuklarını ağırlamaya başladı. Tarihi ve doğal hoşlukları bünyesinde barındıran Göl Yazıevi’nde muharrir Beyza Parıltı Ergelen, Misi Yazıevi’nde de çevirmen-editör Hülya Osmanağaoğlu çalışmalarını tamamlama imkanı buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x