Hüseyin Örs kimdir? Hüseyin Örs kaç yaşında, nereli? Hüseyin Örs hayatı ve biyografisi!

Açıklamaları ve kelamları ile gündemde yerini koruyan isimlerden bir tanesi olan Hüseyin Örs‘ün kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında Hüseyin Örs kimdir? Hüseyin Örs kaç yaşında, nereli? Hüseyin Örs hayatı ve biyografisi! araması yapılıyor.

HÜSEYİN ÖRS KİMDİR?

18 Ekim 1964 tarihinde Trabzon’da doğdu. Birinci, orta ve lise tahsilini Trabzon’da tamamladı. Trabzon Lisesi’ni 1981’te bitirdi. KTÜ FEF Matematik Kısmı’ndan 1985’te mezun oldu. 1986’da Giresun Kız Meslek Lisesi’nde “Öğretmen” olarak meslek hayatına atıldı. 1987’de KTÜ Bilgi Süreç Merkezinde “Bilgisayar Programcısı” olarak vazifeye başladı. 1990’da KTÜ İİBF’de asistan oldu. 1991’de YASED İnceleme Yarışında “Az Gelişmiş Ülkelerde Ekonomik Kalkınma ve Etraf Emellerinin Uyumlaştırılması” isimli çalışması ile Türkiye Birincisi oldu. 1992’de KTÜ’de “İktisat” Anabilim Kısmı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1998’de KTÜ’de “İktisat” Doktora Programını tamamlayarak “İktisat Doktoru” unvanını aldı.

1999’da KTÜ İİBF’de “Öğretim Görevlisi” oldu. 2000 yılında askerliğini yaptı. 2001 yılında yurt dışı misyonu için gittiği Kazakistan’da Türk-Kazak Devlet Üniversitesi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde “Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı” olarak vazife yaptı. 2008 yılında KTÜ İİBF Ekonometri Kısmında “Yardımcı Doçent” unvanı alarak “Ekonometri Ana Bilim Kısmı Başkanlığı” vazifesine atandı. 2009’da “1461 Trabzon Futbol Kulübü” Başkanlığına seçildi. İki periyot başkanlık yaptı. 2012 yılında Teknoloji Geliştirme Bölgesi İdare Heyeti Üyesi oldu.

1 Aralık 2013’te KTÜ’deki misyonundan istifa ederek 30 Mart 2014 Lokal Seçimler için MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Lider Adayı oldu. 2015 Genel Seçimleri MHP Trabzon Milletvekili 3. sıra adayı oldu fakat MHP Trabzon’da hiç milletvekili çıkaramadı. MHP’de yaşanan gergin iklimin akabinde YETERLİ Parti saflarına katılan Hüseyin Örs 24 Haziran erken genel seçimleri için Trabzon’dan milletvekili aday adayı oldu. Örs, ÂLÂ Parti genel merkezince Trabzon’dan milletvekili adayı gösterildi. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Düzgün Parti 27. devir Trabzon 1. sıra milletvekili adayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x