Hamsik futbolu bırakacak mı? Menajerine açıkladı

Trabzonspor’da geleceği en çok merak edilen isimlerin arasında yer alan Marek Hamsik kararsız. Geçtiğimiz sezon kazanılan şampiyonluğun mimarlarından olan ancak bu sezon yaşadığı sakatlıklarla formunu düşüren Slovak yıldızın, geçen hafta teknik direktör Abdullah Avcı ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

“Marek Hamsik 3 ay daha buranın futbolcusu”

Bu görüşmenin detaylarını açıklamayan Abdullah Avcı, “Marek şu an itibarıyla 3 ay daha buranın futbolcusudur. İnsan çok sevdiği şeyi, uzun süre oynadığı bir durumdan, kolay kolay uzaklaşmak istemez. Bunun dışında kendiyle ilgili olan şeyleri kendi paylaşır” demişti.

Kararını henüz vermedi

Takvim gazetesinde yer alan habere göre Marek Hamsik’in, teknik direktör Abdullah Avcı’ya sezon sonuna kadar futbol oynama yönündeki arzusunu ilettiği ve bu zaman dilimindeki fiziksel durumuna bakarak bir değerlendirme yapacağını söylediği de kaydedildi. Hamsik’in menajerine de, “Futbol tutkum devam ediyor. Henüz geleceğimle ilgili bir karar vermedim” dediği öğrenildi. 35 yaşındaki futbolcu bu sezon tüm kulvarlarda 22 maça çıkıp 2 gol, 1 asiste imza attı. Hamsik’in kontratı sezon sonu bitecek.

KAYNAK: TAKVİM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x