FTX Japan, Müşteri Fonları Hakkında Yeni Açıklama Yaptı

FTX Japan‘ın para çekimi işlemlerine devam edileceğini açıklamasının ardından para çekimleri için tarih verdi.

FTX’in Bölüm 11 iflas başvurusunda dahil ettiği FTX‘in Japonya kolu kullanıcılarına para çekimi için izin vermişti. Ardından durdurulan işlemler yeniden devam edecek.

FTX Japan Kullanıcıları 21 Şubat’ta Paralarını Çekebilecek

FTX’in geçtiğimiz yıl birçok alt şirketiyle beraber iflas başvurusunda bulunmasının ardından en çok merak edilen konu kullanıcı fonları oldu. Şirketin iflas başvurusunda bulunduğu bazı alt kollar müşterilerine paralarını çekmek için fırsatlar tanıdı. Bunlardan biri de FTX Japan oldu.

Şirket Pazartesi günü yaptığı duyuruda , FTX Japonya’nın 21 Şubat’ta yerel saatle öğlen itibariyle itibari para ve kripto varlıklar için para çekme hizmetlerini yeniden aktive edeceğini söyledi.

Yapılan duyuru, ülkedeki varlıkları büyük ölçüde Japon yasalarına göre korunan borsa tarafından Aralık ayında verilen bir sözü yerine getiriyor.

Şirketten yapılan açıklamada şunlar söylendi:

 “Müşterilerden gelen çok sayıda talep nedeniyle para çekme işleminin tamamlanması biraz zaman alabilir. Diğer FTX Japonya hizmetlerinin yeniden başladığını en kısa sürede duyuracağız.”

Japon borsası, FTX’in bir bütün olarak ABD’de iflas başvurusunda bulunmasından birkaç gün önce, 8 Kasım’da platformu durdurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x