Elon Musk: “Beni vurabilirler”

Twitter Spaces üzerinden sesli sohbet aktifliğine katılan Elon Musk, dinleyicilere yaptığı açıklamalarda, her türlü akının maksadı olabileceğini söz etti.

Tesla’nın, SpaceX’in ve Twitter’ın sahibi olarak “dünyanın en güçlü insanı” sıfatıyla anılan Elon Musk, suikasta kurban gidebileceğini belirtti. Musk, ABD Lideri John F. Kennedy suikastını hatırlatarak şunları söyledi: “Asla açık havada otomobille geçit merasimi yapmam. Bu halde söz etmem daha usturuplu olur.”

Elon Musk, kelamlarına şöyle devam etti: “Başıma makus bir şey gelmesi yahut vurulmam ihtimalleri hayli yüksek. Başa koyan birisi için birini öldürmek o kadar da sıkıntı değil. O yüzden umut ediyorum ki beni öldürmezler. Bu hususta hakikaten risk mevcut.”

BIDEN SKANDALINA SANSÜRÜ ORTAYA ÇIKARDI

Elon Musk, Twitter’ın Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın laptop skandalı dahil olmak üzere, ABD Demokrat Parti ile ilgili birçok habere sansür uyguladığını ispatladı.

Elon Musk’ın yayınladığı Twitter evraklarında, kendisi satın almadan evvel Twitter’da ABD Demokrat Parti üyelerinin talepleri doğrultusunda birçok içeriğin kaldırıldığı, mesajlaşmaların kısıtlandığı ve hatta en uç düzey tedbirlerin dahi alındığı ifşa edildi.

Örneğin yalnızca çocuk pornosuna karşı bir tedbir olarak geliştirilen “özel bildiri yoluyla makul linklerin (bağlantı adresi) gönderilmesini engelleme” uygulaması, Hunter Biden’ın laptop skandalıyla ilgili haberler için uygulandı.

İçerikler silindi ve silinmeyen içeriklerin, insanların vakit akışına düşmemesi için özel sansür teknikleri uygulandı.

Hunter Biden’ın laptopunda uyuşturucu kullandığı imajlar, yaşı küçük kızlarla alaka imaları, fuhuş, kokain kullanımı ve Çin istihbaratından rüşvet almak dahil birçok cürmün bulunduğu sav edildi.

FBI, laptopun Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’a ilişkin olduğunu doğruladı fakat laptopun içeriği hakkında açıklama yapmadı.

Hunter Biden 2019’da laptopunu tamire bıraktıktan sonra, bilgisayar dükkanı sahibi tarafından tanınması ve içeriğinin New York Post gazetesine bir hard disk içinde gönderilmesiyle skandal başlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x