DOGE, MATIC, DOT, BTC ve 6 Altcoin İçin Al-Sat Taktikleri!

DOGE ve belirli kripto paralar, son zamanlardaki yüksek seviyelerine yakın konsolide olmaya devam ederek yukarı yönlü kırılma olasılığını artırıyor. Kriptokoin.com olarak bu kripto paralar için al-sat taktiklerini sizler için derledik.

Politika kararları önümüzdeki hafta açıklanacak

İki haftalık muazzam bir rallinin ardından, Bitcoin’in fiyatı bu hafta büyük ölçüde sabit kaldı. Bu olumlu bir işaret çünkü piyasa katılımcılarının gelecek hafta bir dizi merkez bankası toplantısı yapılmadan önce gerginleşmediğini gösteriyor. ABD Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın politika kararlarını önümüzdeki hafta açıklayacakları açıklandı.

ABD’nin Aralık ayı temel kişisel tüketim harcamaları (PCE) verilerinin Ekim 2021’den bu yana en yavaş yıllık artış oranını göstermesinin ardından boğaların güveni bir kez daha arttı. Çekirdek PCE bir yıl öncesine göre %4,4 artarak analist beklentilerini karşıladı.

Matrixport’ta araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen tarafından hazırlanan bir rapora göre, ABD kurumları kripto para piyasalarını terk etmedi. Finansal hizmetler firması, kazançların ABD işlem saatlerinde gerçekleşmesinin nedeninin kurumların alım yapması olduğunu varsayarak bu sonuca vardı. Bu metriği kullanan firma, Ocak ayındaki rallinin %85’inin kurumsal satın alma nedeniyle olduğunu söyledi.

DOGE, BTC ve diğer 8 altcoin

Bitcoin (BTC)

Bitcoin 25 Ocak’ta 23.816 dolara yükseldi, ancak günün şamdanındaki uzun fitilden görüldüğü gibi boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı.

BTC/USDT çiftinin 23.000 doların üzerinde tutunamaması, kısa vadeli yatırımcıları kar elde etmeye teşvik edebilir. Acil destek 22.292 dolardır. Bu seviye yol verirse, geri çekilme 20 günlük üstel hareketli ortalamaya veya EMA’ya (21.172 dolar) ulaşabilir.

Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü keskin bir toparlanma, daha düşük seviyelerde güçlü talep anlamına gelecektir. Parite daha sonra tekrar yukarı hareketini sürdürmeyi deneyebilir ve kritik genel direnç olan 25.211 dolara ulaşabilir.

Öte yandan, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, boğaların çıkışa doğru koştuğunun sinyalini verir. Ayılar, kontrolü 20.400 doların altına geri alabilir.

Ethereum (ETH)

Alıcılar, Ether’in 25 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (1.520 dolar) sağlam bir şekilde toparlanmasını sağlayamadı, bu da ayıların 1.680 dolarlık genel direnç yakınında toparlanmalar üzerinde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar, kısa vadeli avantajı kendi lehlerine çevirmek için fiyatı yatay desteğin altına, 1.500 dolara çekmek zorunda kalacaklar. ETH/USDT paritesi daha sonra 1.352 dolardaki güçlü desteğe doğru düşüşe başlayabilir.

Boğalar bu yakın vadeli düşüş görünümünden kaçınmak istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 1.680 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu başarabilirlerse, parite 1.800 dolarda kısa bir stop-over ile 2.000 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir.

Binance Coin (BNB)

BNB son birkaç gündür 20 günlük EMA (293 dolar) ile 318 dolarlık genel direnç arasında sıkışmış durumda. Bu, boğaların 20 günlük EMA’ya düşüşleri satın aldığını ve ayıların 318 dolar civarındaki rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Bu avantajı geliştirmek için boğaların fiyatı 318 doların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. Başarılı olurlarsa, BNB/USDT paritesi ivme kazanabilir ve 360 ​​dolara yükselebilir.

Ayıların başka planları olabilir. 318 dolar seviyesini şiddetle korumaya ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, parite 281 dolara düşebilir. Bu seviye küçük bir destek görevi görebilir, ancak kırılırsa parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya veya SMA’ya (270 dolar) dokunabilir.

XRP (XRP)

XRP 25 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0,39 dolar) sıçradı ve 0,42 dolarlık genel direncin üzerine çıktı, ancak alıcılar fiyatı bunun üzerinde tutamadı.

Genel gider engelini aşmak için tekrarlanan başarısızlık, kısa vadeli boğaları kâr elde etmeye teşvik edebilir. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekebilir ve 50 günlük SMA’ya (0,37 dolar) olası bir düşüş için kapıları açabilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan yükselir ve 0,42-0,44 dolar bölgesine yükselirse, bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olabilir. XRP/USDT çifti daha sonra 0,51 dolara dokunabilecek güçlü bir ralli başlatabilir.

Cardano (ADA)

Cardano’nun ADA’sı 26 Ocak’ta 0,38 dolarlık genel direncin üzerine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Yine de, bir direncin sık sık delinmesi durumunda zayıflama eğiliminde olduğunu not etmek yerinde olacaktır.

Boğalar bir kez daha fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarabilirlerse, ADA/USDT çifti 0,44 dolara sıçrayabilir. Bu seviye yine zorlu bir bariyer görevi görebilir, ancak boğalar fazla zemin bırakmazlarsa parite yükseliş trendini sürdürebilir.

Yükselen 20 günlük EMA, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor, ancak RSI’daki negatif sapma, yükseliş momentumunun zayıflayabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Ayılar, 50 günlük SMA’da (0,30 $) daha derin bir düzeltme başlatmak için fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmek zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 25 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0,08 dolara) sıçradı, ancak boğalar 26 Ocak’ta toparlanmaya devam edemedi. Fiyat geriledi ve 27 Ocak’ta 20 günlük EMA’ya geriledi.

DOGE/USDT çifti son birkaç gündür 0,09 dolar ile 20 günlük EMA arasında sıkışıp kaldı. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 0,09 doların üzerine çıkarsa, 0,11 dolardaki bir sonraki dirence doğru bir toparlanma olasılığı artar.

Alternatif olarak, DOGE fiyatı düşmeye devam ederse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, boğaların hakimiyetini kaybettiğini gösterecek. Parite daha sonra 0,07 dolardaki güçlü desteğe dalabilir. Böyle bir hareket, birkaç gün daha 0,07 dolar ile 0,09 dolar arasında olası bir aralığa bağlı harekete işaret edebilir.

Polygon (MATIC)

MATTIC, 25 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0,97 dolar) toparlandı ve 26 Ocak’ta çok önemli olan 1,05 dolar direncinin üzerine fırladı. Bu seviyenin üzerindeki kırılma, aralığın belirsizliğinin boğalar lehine çözüldüğünü gösteriyor.

Alıcılar ivme kazanmaya devam etti ve MATIC/USDT paritesi 27 Ocak’ta 1,16 dolardaki küçük direnci geçti. Bu, ayıların yeniden güçlü bir savunma oluşturabileceği 1,30 dolara olası bir rallinin yolunu açıyor. Boğalar bu engeli aşarsa, ralli 1,50 dolara kadar uzayabilir.

Aksine, fiyat keskin bir şekilde düşer ve 1,05 doların altına düşerse, bu kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecek. Parite daha sonra 0,91 dolara kayabilir.

Litecoin (LTC)

LTC, son birkaç gündür 20 günlük EMA (85 dolar) ile genel direnç olan 92 dolar arasında gidip geliyor. Bu, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yön hareketi hakkında belirsizliğe işaret ediyor.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar boğalar için bir avantaja işaret etse de, RSI’daki negatif sapma satın alma baskısının azaldığını gösteriyor. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeyi başarırlarsa üstünlük elde edecekler.

Bu, kısa vadeli traderların durmasını tetikleyebilir ve LTC/USDT çifti daha sonra 81 dolara ve daha sonra 75 dolara düşebilir.

Boğalar hakimiyetlerini sürdürmek istiyorlarsa, fiyatı 92 doların üzerinde tutmak zorunda kalacaklar. Bu, yükseliş trendinin yeniden başladığına dair bir işaret olabilir. Parite daha sonra 100 dolara ve ardından 107 dolara gidebilir.

Polkadot (DOT)

DOT, son birkaç gündür direnç çizgisinin yakınında işlem görüyor. Genellikle, güçlü bir genel dirence yakın sıkı bir konsolidasyon, alıcıların daha yüksek bir hareket bekledikleri için pozisyonlarını koruduklarını gösterir.

Alıcılar fiyatı direnç çizgisinin üzerine fırlatırsa, DOT/USDT çifti potansiyel bir trend değişikliğinin sinyalini verebilir. Parite daha sonra 7,42 dolarda kısa bir stop-over ile 8,05 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir.

Tersine, fiyat direnç çizgisinin üzerinde kalmayı başaramazsa, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğu anlamına gelir. Bu, kısa vadeli traderlar tarafından kar rezervasyonunu çekebilir. Parite önce 20 günlük EMA’ya (5,88 dolar) düşebilir ve bu seviyenin çökmesi durumunda düşüş 5,50 dolara ulaşabilir.

Avalanche (AVAX)

Boğalar, Avalanche’ın AVAX’ını 26 Ocak’ta direniş çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak ayılar onların girişimini engelledi. Boğalar ayılara teslim olmadı ve 27 Ocak’ta yeniden bariyeri aşmaya çalışıyor.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarıya doğru olduğunu gösteriyor. Fiyat direnç çizgisinin üzerine çıkarsa, AVAX/USDT paritesi 22 dolara ve ardından 24 dolara yükselebilir.

Aşağı yönde, 20 günlük EMA’nın (16,31 dolar) altında bir kırılma ve kapanış, satın alma baskısının azaldığının ilk göstergesi olacak. Bu, 14,65 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (13,69 dolar) olası bir düşüşün kapılarını açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x