Bu Babalar Günü’nde Farklı Bir Strateji İzleyin

 

Haziran ayı, ailece keyifli vakit geçirmek ve çok sevdiğimiz babalarımıza olan sevgimizi ve teşekkürlerimizi dile getirmek için bizlere Babalar Günü’nü sunuyor. Babalar Günü’nün, Anneler Günü kadar büyük yankı uyandıran bir özel gün olarak kutlanamaması, erkeklere hediye almak için çok fazla seçenek olmamasıyla yakından alakalı. Farklı stratejiler izleyerek, bu özel günü markanız ve satışlarınız için lehinize çevirebilirsiniz.

Markanız için bu genelde üstünkörü bir şekilde kullanılan bu günü, en iyi ve verimli şekilde değerlendirerek bir kampanya oluşturmak istiyorsanız, yalnızca yaratıcı düşünceden değil aynı zamanda da stratejik dijital pazarlama tekniklerinden de yararlanabilirsiniz. erenler haber sitesi Böylece fazla rekabetin zaten olmadığı bu günde markanızı ön plana çıkarabilir, satışlarınızın yanında marka bilinirliğinizi de artırabilirsiniz.

  1. Müşterileriniz İçin Hediye Seçimini Kolaylaştırın

Hediye satın almak kimileri için keyifli ve eğlenceli bir süreç olsa da pek çok kişi için yorucu ve yıpratıcı olabiliyor. erfelek haber sitesi Özellikle de babaya hediye söz konusu olduğu zaman dolmakalem, balık oltası ya da kravat gibi eski moda ve dürüst olmak gerekirse pek kullanılmayacak hediyeler hep ilk akla gelenler.

Hediye düşünmeyi ve almayı daha kolay ve hatta eğlenceli bir hâle getirecek bir armağan rehberi müşterileriniz tarafından büyük beğeni görecektir. Aynı zamanda da ürünlerinizin reklamını yapmış olacak ve satışlarınızı artıracaksınız.

Babalar Günü hediye rehberinizi hazırlarken biraz daha yaratıcı olmaya çalışın ve farklı seçenekler ekleyin. Örneğin farklı yaş gruplarındaki babalar için ayrı hediyeler önerebilirsiniz. Geleneksel ve ağırbaşlı olanlar için daha ciddi hediyeler, açık hava ve spordan hoşlananlar için kamp malzemeleri, entelektüeller için kitap önerileri ve son olarak da yeni baba olmuş genç erkekleri hedefleyen duygusal seçenekler bunlardan sadece birkaçıdır.

  1. Duygusallıktan Korkmayın

Genelde Babalar Günü, Anneler Günü’nde olduğu gibi duygusal kampanyalara yer vermez. Geçmiş jenerasyonlar için doğru bir yol olan bu stratejinin günümüzde aynı anlayışla karşılanmadığını görüyoruz.

Babalar Günü için özellikle de sosyal medyada daha duygusal ve esprili gönderilerden yararlanabilir, ergani haber sitesi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Bu gönderileri, takipçilerinizi web sitenize yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

  1. Aciliyet Hissi Yaratın

Kısa süreli indirimler ve promosyonlar, düşük stok ve çok beğenilen ürünler potansiyel müşterilerinizin alışveriş yapmasına yönelik aciliyet hissi yaratmak için idealdir. Özellikle de Babalar Günü son anda hatırlanan bir önemli gün olduğu için siz de bu durumu avantajınıza kullanabilir, müşterilerinizi hızlı bir şekilde alışveriş yapmaya yönlendirebilirsiniz.

Aciliyet hissini yaratmak için farklı senaryolardan yararlanabilirsiniz. Sosyal medyadan ya da e-posta pazarlaması yoluyla duyuracağınız kısa süreli promosyonlar iyi bir seçim olabilir. Aynı şekilde web sitenizde pop-up olarak beliren ve sınırlı süre için geçerli olan indirim kodları paylaşabilirsiniz.

Bu kodların süresini belirlerken stratejik yaklaşmalı, ergene haber sitesi elinizdeki müşteri davranışı verilerinden faydalanmalısınız. Sürenin ziyaretçinin web sitesini terk etmesine izin vermeyecek kadar kısa fakat alışverişini tamamlayacak kadar uzun olması gerekir.

  1. Unutkanlar İçin Ufak Hatırlatmalarda Bulunun

Kısa süreli promosyonlar ve aciliyet hissi yaratmak için uygulanacak indirimler tek tek ürünler için zekice stratejiler olsalar da Babalar Günü kampanyalarınızın genelinde tam aksine önceden ufak hatırlatmalar da bulunmak da olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Burada hatırlatma e-postalarını ve diğer mesajları göndermek ve yayımlamak için doğru zamanları seçmektir. Mayıs ayındaki Anneler Günü’nde hemen sonra Babalar Günü kampanyalarınıza başlarsınız ilgi son derece düşük seviyelerde olacaktır. Sunduğunuz ürün ve hizmetlerin fiyatlarına göre doğru aralığı seçmeniz gerekir.

Hatırlatmaları e-posta yoluyla yapabileceğiniz gibi sosyal medyada gönderiler yayımlayabilir, ermenek haber sitesi web sitenizde rahatsız edici olmayan kısa pop-up mesajları iletebilirsiniz.

  1. Segmente Edin & Kişiselleştirin

Blogumuzda sürekli olarak tekrar eden bir tema olmasının nedeni segmentasyonun ve kişiselleştirmenin yalnızca en etkili pazarlama yöntemlerinden olması değil aynı zamanda da bütçenizi de korumasıdır.

Babalar Günü mesajlarınızı doğru insanlara iletmeniz önemlidir. 50-70 yaş aralığındaki erkekler hedef kitleniz olmayabilir. Üyelerinizi ve takipçilerinizi demografik bilgilerine göre segmente ederek doğru mesajlarla iletişime geçmelisiniz. Bu şekilde okunmadan çöp kutusuna gidecek olan e-postalara bütçenizi harcamamış olursunuz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x