Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi, 20 Şubat 2023

BTC, son günlerde fiyat yükselişini devam ettirip dikkatleri üzerine çekmiş durumda, bugün BTC fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

Son haftalarda yükseliş trendini devam ettiren BTC, fiyat olarak 24.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunuyor. Kripto para piyasasına hareketlilik gelmesiyle geçtiğimiz günlerde BTC, 25.200 dolar seviyesini denemişti. Güçlü bir direnç seviyesi olan 25.200 dolar’ı iki kez test eden BTC, şuanlık bu fiyattan red yiyerek geri çekiliyor. Yükseliş senaryosunda 25.200 dolar seviyesinin aşılmasıyla kripto piyasalar tarafında ciddi hareketler görülebilir.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Kripto piyasalarının lideri BTC, yükselişini sürdürüp 24.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. BTC, fiyat olarak zamanında güçlü destek ve güçlü direnç görevi gören 25.200 dolar seviyesini geçtiğimiz günlerde iki kez test etti. Yoğun satıcıların aktif olduğu 25.200 dolar seviyesi, şuan için BTC’nin yükselişi önündeki en büyük engel olarak duruyor. Olası yükseliş senaryosunda BTC için 25.000 dolar seviyesi üzerinde kalıcık beklenebilir. Yaşanan geri çekilmelerde ise BTC fiyatında 23.940 dolar seviyesi ve 23.330 dolar seviyesi destek olarak işlev görebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

BTC, son günlerde arkasına aldığı rüzgar ile birlikte, 25.000 dolar seviyesinin kapısına dayanmış durumda. BTC fiyatı yükselirsen dominans seviyesinin de artmasıyla altcoin’ler bazında fiyat hareketleri durağan olmuştu. BTC’nin 24.000 dolar üzerindeki kalıcılığını gören yatırımcılar yavaş yavaş altcoin’lere geçmeye başlamış durumda. BTC dominansı, yüzde 43.98 seviyesine gelerek desteğini test ediyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılmasıyla altcoin’lerde daha büyük yükselişler görülebilir. BTC’nin hakimiyeti eline aldığı durumda ise, dominansın yüzde 44,30 seviyesine gitmesi olası. Bu durumda altcoin’lerin fiyatında geri çekilmeler yaşanabilir.

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi

Kripto para piyasalarında yaşanan yükseliş ile birlikte BTC, piyasa değerinin yakın zamanlı zirvesi olarak 487 milyar dolar’ı test etti. Kripto piyasasının düşüş zamanında güçlü bir destek olarak çalışmış 487 milyar dolar piyasa değeri, şuan için piyasa değeri yükselişinin önündeki engel olarak gözlemleniyor. BTC fiyatında 25.200 dolar seviyesinin aşılmasıyla piyasa değerinde yakın zamanlı zirveler görülebilir. Olası BTC piyasa değeri düşüşünde ise, 467 milyar dolar seviyesine kadar geri çekilmeler yaşanabilir. BTC piyasa değeri, 467 milyar dolar seviyesinden yeterli alıcı bulamazsa 452 milyar dolar piyasa değerine kadar düşüş devam edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x