Binance’deki Bu 5 Altcoin Sıcak Gelişmelerle Fırladı!

Kripto para borsası Binance’de olan bu 5 altcoin yaşanan gelişmeler doğrultusunda borsalarda artışa geçti.

Bu altcoin bu gelişmeyle patlama yaşadı

Bitcoin katman 2 Yığın Ağı’nın yerel tokeni olan STX, Ordinals protokolünün yakın zamanda gelişi, Bitcoin blok zincirinde NFT’lerin ve akıllı sözleşmelerin yeni bir anlatımını ortaya çıkarmasıyla artıyor. Stacks Network, dünyanın en büyük ve en eski programlanabilir blok zincirini oluşturmaya odaklanan akıllı sözleşmeler için bir Bitcoin katman 2 ağıdır.

Stacks, verileri Bitcoin blok zincirinin dışında depolamak için ayrı bir deftere sahiptir ve geliştiricilerin Ethereum ve Solana’dakilere benzer uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Altcoin, son 24 saatte yaklaşık %50 artarak 0,60 dolara yükseldi ve aydan bugüne kadarki kazancı %125’e çıkardı. Kriptokoin.com verilerine göre fiyatlar, Pazartesi günü erken saatlerde Mayıs ayından bu yana en yüksek seviye olan 0,84 dolara kadar yükseldi.

Geçen hafta, Bitcoin odaklı Web3 cüzdanı Xverse, Ordinals desteğini kullanıma sundu. Aynı zamanda Hiro Wallet test ağına yazılar için destek ekledi ve Ali aynı şeyi Bitcoin için Metamask olarak tanımladı.

Huobi Global kripto ticaret lisansı için başvuru yaptı

Hong Kong düzenleyicileri bölgeyi Asya’nın kripto merkezi olarak yeniden kurmaya çalışırken, piyasa oyuncuları şimdi harekete geçiyor. Son gelişmede, Justin Sun’ın Huobi Global’i Hong Kong’da bir kripto ticaret lisansı için başvurduğunu duyurdu.

Huobi Global, lisansları aramaya ek olarak yerel bir borsa, yani Huobi Hong Kong kurmayı planlıyor. Borsa, müşterilere çeşitli ticaret çiftleri ve hizmetler sunarken tüm yerel düzenlemelere uyacaktır.

Ayrıca, Huobi’nin yeni borsası, kurumsal yatırımcıların yanı sıra Hong Kong’daki yüksek net bireyler için ticaret hizmetleri sunmaya hitap edecek. Huobi Hong Kong, kripto pazarına katılmak isteyen Asya’daki yatırımcılar için kendisini güvenilir ve emniyetli bir platform olarak konumlandırıyor. Geliştirme hakkında konuşan Justin Sun şunları yazdı:

“Yeni lisansla Huobi, hizmetlerini ve tekliflerini Hong Kong’daki müşterilere genişletebilecek ve daha geniş bir kripto ticareti ve yatırım seçenekleri yelpazesi sunabilecek. Bu, kripto paraları satın almak, satmak ve depolamak için güvenilir bir platform arayan traderlar ve yatırımcılar için harika bir haber.”

Bu altcoin AMM’lerde devrim yaratıyor

Balancer Protocol, diğer protokollerde boşta kalan kaynakların paraya çevrilmesine izin veren yeni bir özellik olan Genelleştirilmiş Artırılmış Havuzları kullanıma sundu. Otomatik Piyasa Yapıcılar ile bir havuzdaki likiditenin yalnızca küçük bir kısmı işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır ve fonların çoğu boşta kalır. Artırılmış Havuzlar, likiditeyi harici protokollerde ortak tokenlerin getiri sağlayan versiyonları olarak depolayarak yüksek sermaye verimliliği elde etmeyi amaçlar.

Artırılmış Havuzların piyasaya sürülmesi, yüksek sermaye verimliliği, konsolide likidite, ortak ve getiri sağlayan varlıklar arasında değiş tokuşta esneklik ve şekillendirilebilir katmanlar veya farklı Artırılmış Havuzlar arasında fon taşıma dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlar. Artırılmış Havuzlar, takasçılar, likidite sağlayıcılar, havuz oluşturucular ve toplayıcılar gibi farklı kullanıcılara yöneliktir.

Boosted Pools’un ilk yinelemesi, borç verme protokolü Aave ile ortaklaşa başlatıldı. Bu ilk teklif olan bb-a-USD Artırılmış Havuz, üç farklı Doğrusal Havuzun tokenlerini içeren bir Şekillendirilebilir Kararlı Havuzdan oluşan bir koleksiyondur. Bu havuzlar, DAI, USDC ve USDT dahil olmak üzere ilişkili bir sabit tokene sahiptir.

VeChain iki temel tetikleyicinin ardından arttı

VeChain (VET), fiyatı %14,36’lık bir büyümenin ortasında 0,03049 doları aştıktan sonra bugün yükseliştedir. Fiyat hareketi neredeyse ilgi odağı olmayan bir token için geçen hafta %32,85’ten fazla büyüdü.

Kurumsal düzeyde bir Katman-1 akıllı sözleşme platformu olan VeChain, çok çeşitli sektörlerde benimsenmesi açısından önemli ilerlemeler kaydediyor. Uygulamadaki çok yönlülüğüne ve çeşitliliğine rağmen, VeChain özellikle iklim değişikliğine karşı mücadelede iyi bir şekilde çizilmiştir.

En son güncellemelerden birinde protokol, sıfır eşikli karbon yönetimi hizmet olarak yazılım (SaaS) protokolü olan VeCarbon’un benzersiz yeteneklerini geri aldı. Bir VeChain Vakfı eğitimcisi olan Twitter kullanıcısı @eisenreich tarafından paylaşılan güncellemeye göre, yüzlerce şirket kendi karbon emisyonlarını etkin bir şekilde yönetmek için VeCarbon protokolünü kullandı.

Kendi yolunda benzersiz olan her blok zinciri protokolü ile VeChain, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’ler üzerine düzenli odaklanmadan gözle görülür şekilde farklı bir modele sahiptir. Bununla birlikte, kurumsal düzeydeki çözümleri için protokol, yüksek profilli ortaklıklar ve temel çözümlerinin entegrasyonları yoluyla büyük ilgi görüyor.

Shiba Inu (SHIB) geliştiricisi, Shibarium platformu planlarını açıkladı

Shiba Inu’nun (SHIB) lider geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium adlı bir Katman-2 çözümü planlarını açıkladı. Yakın tarihli bir blog gönderisinde Kusama, platformu geliştirmeye yönelik yolculuğundan ve bu süreçte karşılaştığı zorluklardan bahsetti.

Kusama, 2022 hedefinin yalnızca dolandırıcılık projeleri için değil, ortak ekosistem için farklı ve uygulanabilir bir platform oluşturmak olduğunu açıkladı. Ayrıca iş için mümkün olan en iyi ekibi bulmanın önemini vurguladı. Eleştiri ve zorluklarla karşılaşmasına rağmen Kusama hedefine odaklanmış durumda ve Shibarium’u hayata geçirmek için yorulmadan çalışıyor.

Ancak Kusama, projenin akıl sağlığına verdiği zararın önemli olduğunu kabul etti ve bu da onu, kendini toparlamak için ruhani bir yolculuğa çıkmaya yöneltti. O zamandan beri, platformu hayata geçirmeye yardımcı olacak yeni ilişkiler ve dostluklar geliştirmek için Shibarium ekibiyle birlikte çalışarak projeye geri döndü.

Kusama, Shibarium’un herkesi kucaklayan merkezi olmayan bir platform olacağını vurguladı, ancak Shib topluluğunun sıkı çalışmasına ve başarılarına saygı duymanın önemini vurguladı. Ayrıca projenin başarıya ulaşması için yorulmadan çalışan topluluk üyelerine şükranlarını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x