Balinalar Çantalarını DOGE Değil: Bu Altcoin İle Doldurdu!

WhaleStats verileri, 2022’nin tüm skandal gelişmelerine rağmen Fantom ve Polygon’un ağ bazında ralli yaptığını gösteriyor. İşte balinaların DOGE yerine satın aldığı kriptolar.

Balinalar DOGE yerine bu projeleri biriktiriyor

WhaleStats’a göre Polygon (MATIC), son 24 saat içinde Ethereum balinalarının ilk tercihleri arasındaydı. Bu yatırımcı kategorisinin en büyük 100 üyesi ortalama 1.780 MATIC satın aldı. Bu da balina başına 1.349 dolara denk geliyor. Bu arada, MATIC’e yönelik talep, 2022 boyunca yaptığı bir dizi yüksek profilli ortaklığa dayanıyor. Whalestats tarafından sağlanan veriler, altcoin projesinin bu ivmeyi sürdürdüğünü gösteriyor

https://twitter.com/WhaleStats/status/1609795814141853696

Aynı zamanda, bu Ethereum balinalarının toplam portföyü halihazırda 29,9 milyon MATIC’e tutuyordu. Bu da mevcut fiyatla 15,4 milyon dolara eşdeğer. Bununla birlikte, Polygon, portföyün toplam değerinin %1’inden biraz fazlasını kaplıyor. IntoTheBlock verilerine göre güncel MATIC tutan cüzdan sayısı 573.813. Bununla birlikte, bunların yalnızca %13’ü karlı ve çoğunluğu zarardaydı. Bir yıldan uzun süredir MATIC tutan adreslerin %36’sı zararda bekliyor. WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, en büyük 500 Ethereum balinasının son 24 saatte satın aldığı diğer coin’ler:

  1. Shiba Inu (SHIB)
  2. Kleros (PNK)
  3. Chiliz (CHZ)
  4. Curve (CRV)

DOGE uzaklaşırken Polygon yeni bir rekor kırdı

Bu arada yeni yıl, 2023’ün ağ için çok şey sakladığını ima eden Polygon için iyi haberler getirdi. Vendible, Polygon’da Ible City hizmet programı NFT Series IV’ü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Ible City, Vendible’ın sanal DAO’sunda yer alan ve 7.000’i tükenen 16.000 arsadan oluşan bir koleksiyondur. Ible City NFT’leri, altı ağ üzerinden altı seride tokenler olarak piyasaya sürülür.

Ayrıca, NFT OpenSea hacmi satışlarda yeni bir rekora ulaşarak 2021’de belirlenen önceki rekoru geride bırakarak 324 milyon dolara ulaşarak Polygon’un kısa süre önce yeni bir kilometre taşına ulaştığını belirtmek gerekiyor. Bu gelişme, Polygon’un NFT ekosistemindeki popülaritesinin kanıtıdır. 

Fantom ve Polygon fiyatları ne zaman yanıt vererek

Balina birikimim ortaya çıktığı saatlerde her iki kriptoda yükseliyordu. Metriklerden birkaçı da MATIC’in ivmeyi sürdüreceğini destekliyor. Metrikler ayrıca, trendin tersine dönmesinin köşede olduğunu gösteriyor. CryptoQuant’ın verileri, MATIC’in borsalardaki net mevduatlarının 7 günlük ortalamaya göre düşük olduğunu ortaya koydu. Bu aynı zamanda, satış baskısının azaldığını gösterdiği için olumlu bir sinyaldi.

MATIC’in aktif adresleri de artıyordu, bu da ağdaki daha fazla sayıda kullanıcının yansımasıydı. Ağ büyümesi geçen hafta bir artış kaydetti ve bu da iyimser görünüyordu. Bununla birlikte, MATIC’in MVRV Oranı düştü. Bu da MATIC’in fiyatının önümüzdeki günlerde düşmesine neden olabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, efsanevi DeFi geliştiricilerinden Andre Cronje, Fantom’da 2023 beklentilerini yüksek tutuyor. Bu esnada FTM, piyasa değerine göre ilk 50 arasında girmekle meşguldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x