Bakan Özer Aliyev’le görüştü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı görüşmede Azerbaycan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Özer; “Türkiye ve Azerbaycan halkları en zor zamanlarında birbirinin yanında durarak ‘tek millet’ olma özelliğini tüm dünyaya sayısız kez göstermiştir. İkinci Karabağ Zaferi, Azerbaycan’ın haklı davasında bir mihenk taşı olmuştur. Ülkemiz de kardeş Azerbaycan’ı tüm gücüyle destekleyerek tüm dünyaya önemli bir mesaj vermiştir. Son yıllarda ülkelerimiz arasındaki etkileşimin ticaretten savunmaya birçok alanda artıyor olması son derece sevindiricidir.

Bizler de çalışma arkadaşlarımızla birlikte bu dayanışmayı eğitim alanında daha da güçlendirmek için Azerbaycan’da bulunuyoruz. Başta mesleki eğitim olmak üzere Türk eğitim sisteminde gerçekleştirdiğimiz dönüşümü ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Gözden Kaçmasın

#BAKÜ TÜRK ANADOLU LİSESİ#MAHMUT ÖZER

Özer, Bakü Türk Anadolu Lisesini ziyaret ettiHürriyet.com.tr

MESLEKİ EĞİTİMDE AZERBAYCAN’LA İŞ BİRLİĞİ
Azerbaycan’daki meslek liselerinde eğitim veren 3 bin öğretmenin tamamının mesleki gelişim eğitimini üstleneceğiz. 72 meslek lisesinin tamamının altyapısı için de her türlü desteği vereceğiz. Daha sonra da okul öncesi, öğretmenlerin eğitimi ve eğitimde dijitalleşme ile ilgili önemli açılımlar yapacağımızı düşünüyorum.”

HAYDAR ALİYEV RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI
Bu yıl, Azerbaycan’ın önceki Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in doğumumun 100’üncü yılı olması nedeniyle Türkiye’de etkinlikler yapılacağını da bildiren Bakan Özer; “Türkiye’deki tüm okullarda, 19 milyon öğrencimizle, Haydar Aliyev ile ilgili hem kompozisyon hem de resim yarışması düzenleme kararı aldık. İnşallah, 6 Şubat’ta ikinci dönem başladığı zaman tüm okullarımızda bunun duyurusunu yapacağız ve çok güzel bir törenle büyük bir yarışma gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x