‘Altın Küre Ödül Töreni’ne katılan çok sayıda ünlü Covid-19’a yakalandı

BBC’nin haberine göre, 80. Altın Küre Ödül Töreni’ne katılan isimlerden Colin Farrell, Brendan Gleeson, Jamie Lee Curtis ve Michelle Pfeiffer’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü, ödül töreninden sonraki günlerde Covid-19 testlerinin pozitif olduğunu duyurdu.

Artan Covid-19 vakalarının ardından pazar günü yapılan Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri etkinliğinde ise davetlilere Covid-19 testi zorunluğu getirildiği açıklanmıştı.

Törene katılamayan ünlülerden Pfeiffer bir Instagram paylaşımında, “Bugün Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’ni kaçırdığım için çok üzgünüm. Evet, koronavirüs” ifadesini kullandı.

Pfeiffer’ın, aktör Jeff Bridges’e “Yaşam Boyu Başarı” ödülünü vermesi planlanıyordu ancak yerine ödülü John Goodman verdi.

“KAPALI MEKANLARDA BULAŞ KAÇINILMAZ”

Covid-19 vakalarının küresel ölçekte tırmanışa geçmesinin ardından uzmanlar ise ünlüler arasında görülen salgının sürpriz olmadığına dikkati çekerek tedbirli olunması uyarısı yaptı.

Boston Çocuk Hastanesi’nden Epidemiyolog Dr. John Brownstein, çok sayıda virüsün dolaşımda olduğuna işaret ederek kapalı mekan etkinliklerinde bulaşın kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir