15 Yaşındaki Otizmli Çocuğa Cinsel İstismar! ‘Beni Zorla TIR’a Bindirdi’

İstanbul’dan Hatay’a gitmek için evden çıkan 15 yaşındaki otizmli çocuk, TIR şoförü ve 2 arkadaşının cinsel istismarına uğradı. Açılan davanın duruşmasında konuşan çocuk, ‘Evden kaçtım, yolda yürüdüğüm esnada M.C. beni zorla TIR’a bindirdi’ dedi.

Şoför, çocuğun kendi isteğiyle TIR’a bindiğini ve 18 yaşında olduğunu söylediğini iddia etti

İstanbul’dan Hatay’a gitmek için yola çıkan 15 yaşındaki otizmli çocuk Koceli’de M.C. isimli şahısın TIR’ında cinsel istismara uğradı. İddiaya göre, M.C., çocuğa cinsel istismarda bulunduktan sonra cep telefonuyla çektiği görüntüleri O.D. ve Ü.M. isimli kişilerle paylaştı. Çocuğun bulunduğu TIR’a gelen O.D. ve Ü.M. otizmli çocuğa istismarda bulundu. 4 gün boyunca TIR’da istismara uğrayan çocuk daha sonra Körfez ilçesinde bırakıldı.

2 kişi tutuksuz yargılanıyor

Çocuğun ve ailesinin şikayeti üzerine ortaya çıkan olayda, M.C. ile çocuğa para karşılığı istismarda bulundukları öne sürülen O.D. ve Ü.M. gözaltına alındı. 

Emniyette tamamlanan işlemlerin ardından TIR sürücüsü M.C. tutuklanırken, O.D. ve Ü.M. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

TIR şoförünün AİDS olduğu öğrenildi

Yapılan muayenelerde çocuğun cinsel istismara uğradığı tespit edildi. TIR sürücüsü M.C.’nin ise AIDS hastası olduğu belirlendi. 

M.C. hakkında, Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Zincirleme şekilde özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’, ‘çocukları fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık etmek’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘çocuğun zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından dava açıldı. 

Mahkemede tutuklu sanık M.C., tutuksuz sanıklar O.D., Ü.M. ile taraf avukatları hazır bulunurken, 15 yaşındaki çocuk ise İstanbul Adliyesi Adli Görüşme Odasından duruşmaya katıldı.

“Beni zorla TIR’a bindirdi’

Mahkemedeki ifadesinde yaşananları anlatan otizmli çocuk şunları söyledi: 

‘Evden kaçtım, yolda yürüdüğüm esnada M.C. beni zorla TIR’a bindirdi. Bana cinsel istismarda bulundu. Çok korktum. M.C. benim çıplak fotoğrafımı çekti’ 

‘4 gün boyunca 3 kişi bana cinsel istismarda bulundu. Bana istismarda bulunan O.D. ve Ü.M., M.C.’ye toplam 80 TL verdi. M.C.’de o parayı bana verdi. Daha sonra bana, ‘Seninle işimiz bitti’ diyerek bıraktılar. Bir süre çocuk esirgeme kurumunda kaldım, şimdi ailemin yanındayım. Otizmliyim, ilaçla tedavi görüyorum’ 

“Çocuk kendi rızasıyla arabaya bindi”

Mahkemedeki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık M.C., ‘Çocuk, kendi isteğiyle arabaya bindi, 18 yaşında olduğunu söyledi. Onun rızasıyla ilişkiye girdim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Cuma gece saat 01.00 sıralarında onu arabaya aldım cumartesi günü ise bıraktım’ diye konuştu.

Tutuksuz yargılanan sanıklardan O.D. savunmasında, ‘M.C. bana çocuğun çıplak videosunu attı. Onunla telefonla konuştuktan sonra gelip beni aldı. M.C. bana kızın 18 yaşında olduğunu söyledi. Kızla ilişkiye girmedim ancak M.C.’ye 30 TL verdim’ dedi.

Mahkeme heyeti, sanık M.C.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x