Yaşanan Deprem Felaketinin Ardından Öğretmen ve Öğrencilere Moral İçin “İzmir Masal Gecesi” Düzenlendi


İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ” İzmir Masal Gecesi” etkinlikleri kesintisiz olarak devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğinde, milletin ortak değerlerinin ülkeye ait motiflerle nesilden nesillere aktarılması ve çocukların hayal güçlerinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen “Anadolu Masalları Projesi” İzmir Cumhuriyet Eğitim Müzesinde” İzmir Masal Gecesi” adı altında hayat buluyor. Bu kapsamda; yaşanan deprem felaketinin ardından öğretmen ve öğrencilere moral sağlamak için bir etkinlik daha düzenlendi. 

İzmir Masal Gecesi etkinliğine; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Kültür Turizm Bakanlığı Geleneksel Türk Tiyatrosu Sanatçısı Aytuğ Çelik; Karagöz ve Hacivat gösterimi ile sahne aldı. Ramazan ayının geleneksel gölge oyunu Karagöz ve Hacivat ile karşılandığı İzmir Masal Gecesinde, Bayraklı Mustafa Uygur Ortaokulu Türkçe öğretmeni Elmas Boztaş Karadeniz bölgesinden derlediği Anadolu Masalını anlattı. 

Müzik öğretmenleri Ruhi Eroğlu, Cem Serinsövüt, Devrim Dikkaya ve Nilgün Bahçeci deprem bölgesine ait türkülerle geceye eşlik etti
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x