Vahap Seçer: Mersin’e planlı olarak yüz binlerce Suriyeli sığınmacı getiriliyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, “Biz milletimizi bağrımıza basarız. Ancak planlı olarak yüz binlerce Suriyeli sığınmacı da getiriliyor. İlgilileri uyarıyorum” açıklamasını yaptı.

Kahramanmaraş merkezli 7.6 ve 7.7 büyüklüğündeki depremler, 10 ilde büyük bir yıkıma neden oldu. Depremden zarar görenlerin bir kısmı çeşitli illere gönderilirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Suriyelilerin planlı olarak Mersin’e gönderildiğini açıkladı.

Vahap Seçer, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kamuoyunu meşgul eden ve benim de yakından takip ettiğim KYK Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirilen Suriye’den gelen sığınmacıların tahliyesi, şu an belediyemizin otobüsleri ile valilik tarafından yapılmaktadır. Ancak şehrimize gelişleri devam etmektedir. Mersin bu yükü taşıyamaz. 
 

 

“Mersin’e bu kötülüğü yaptırmayız”

Deprem bölgesinden yüzbinlerce vatandaşımız Mersin’e geliyor. Biz milletimizi bağrımıza basarız. Ancak planlı olarak yüz binlerce Suriyeli sığınmacı da getiriliyor. İlgilileri uyarıyorum! Zaten 400 bin sığınmacıyı getirdiniz, bunu da taşıyamayız. Mersin’e bu kötülüğü yaptırmayız.” 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x