Twitter, ‘Önerilen Tweetler’i Herkese Göstermeye Başlıyor!

Elon Musk tarafından satın alınan popüler sosyal medya platformu Twitter’da son zamanlarda birçok yenilik görüyorduk. Arap saçına dönen paralı mavi tik, yakın zamanda değişen COVID dezenformasyon politikaları bu değişikliklerden sadece birkaçı. Ayrıca platform, bugün de tweetlerin hangi cihazdan atıldığını gösteren ibaresini kaldırmıştı.

Şimdi ise Twitter’a başka yeniliklerin de geleceği görüldü. Twitter’ın kendi resmi hesabından yaptığı bir paylaşım, takip etmediğimiz insanların da gönderilerini bize gösterecek ‘önerilen tweetler’in kapsamının genişletildiğini ortaya koydu.

Artık herkes önerilen tweetleri görecek

Bu tarz bir özelliğin zaten platformda olduğunu belirtelim. Birçok kullanıcı ana sayfada gezindiğinde, takip etmediği hesaplardan gönderiler zaten görülebiliyordu. Twitter’ın paylaşımından anladığımız kadarıyla yeni güncelleme, bu gönderilerin daha sık ve daha fazla insana gösterilmesini sağlayacak. Yani daha önce bu tarz gönderileri görmeyenlerin de akışında takip etmedikleri insanlardan tweetler belirecek.

Twitter, yaptığı açıklamada bunu herkesin platformdaki en iyi içerikleri görmesini sağlamak için’ yaptığını belirtiyor. Tabii ki bunun kullanıcılar tarafından ne kadar sevileceğini bilemiyoruz. Takip etmedikleri hesaplardan alakası olmayan gönderileri sürekli görmek birçok insanın hoşuna gitmeyebilir.

Önerilen Tweetleri görmek istemiyorsanız ne yapmalısınız?

Önerilen tweetleri görmek istemiyorsanız akışınızı ‘kronolojik’ yapmanız mümkün. Bunu uygulamaya girdiğinizde sağ üst köşede bulunan ışıltı simgesine bastığımızda karşımıza çıkan “En son Tweetlere geç” seçeneğiyle yapabilirsiniz. Twitter’ın şimdilik bu moda önerilen gönderileri eklemediğini görebiliyoruz. Ancak ana akış dışında bildirimler ve keşfet bölümlerinde de önerilen tweetlerin yer alabileceğini eklemeden geçmemek gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x