Tweetinizi kaç kişinin kaydettiğini gösteren Twitter yer işareti sayacı artık iOS’ta

Elon Musk yönetimindeki Twitter, yeni özelliklere doymuyor. Twitter yakın bir zamanda, gönderdiğiniz tweetlerin kaç kişi tarafından görüldüğünü gösteren bir güncelleme yayınlamıştı. Bu özellik sayesinde Yorum, beğeni ve retweet düğmelerinin en sağında yer alan seçenek sayesinde tweetlerimizi kaç kişinin görebildiğini takip edebiliyoruz.

Twitter, iOS kullanıcıları için Twitter’a getirdiği Bookmark Counter (Yer İşareti Sayacı) özelliği ile bu sefer paylaştığımız tweetlerin kaç kişi tarafından kaydedildiğini gösterecek. Şu an sadece iOS cihazlarında kullanılacak olan özelliğin yakın bir zamanda Android ve Web sürümüne de geleceği düşünülüyor.

YER İŞARETLERİ NE İŞE YARIYOR?

Twitter’da bulunan yer işaretleri özelliği bizlerin ana sayfada veya başka bir gönderinin altındaki tweet’leri kaydederek daha sonra kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor. Elon Musk, kullanıcıların tweetleri kolaylıkla kaydetmeleri için bir önceki güncelleme ile “yer işaretleri” simgesini tweetlerin altına yerleştirmişti. Kullanıcılar böylelikle beğendiği gönderileri tek dokunuşla kaydedebiliyor.

Twitter destek hesabı, site üzerinden gönderdiği bir tweet ile iOS kullanıcıların Twitter uygulamasını güncelleyerek özelliği kullanabileceklerini söyledi. Kullanıcıların Twitter üzerindeki her davranışın istatistiklerini öğrenmelerini isteyen şirket, Twitter’ın daha yenilikçi bir yapıya kavuşmasını istiyor. 

TWEET SAYI GÖSTERGESİ İLK ZAMANLARDA BEĞENİLMEMİŞTİ

Görülecek olan İstatistiklerin kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanacağı düşünülüyor. Tweet görüntüleme sayılarının halka açık hale gelmesi ilk başta bazı kullanıcılar tarafından sevilmese de zaman sonra özellik ilgi görmeye başladı. Aynı ilginin de yer işaretleri göstergesi için yaşanacağı tahmin ediliyor.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x