Nazan Moroğlu ismi kullanılıyor

ÇİĞDEM YILMAZ/İSTANBUL- Kendisini Nazan Moroğlu olarak tanıtan kişi ya da kişiler, vatandaşları arayıp ve mesaj gönderip ofislerinin toplu olarak uzlaştırma dosyalarını aldıklarını aktarıp, aradıkları kişinin de kendilerinde dosyalarının bulunduğu belirtiyor.

‘Adımı kullanıyorlar’

Dolandıracakları kişilere, Moroğlu adına gönderilen mesajda, “Sayın B.K. uzlaştırma dosyanız uzlaştırma evraklarınızla birlikte büromuza devredilmiştir. Dosyanız son günüdür mağdur olmamak için hemen iletişime geçin” yazdıkları öğrenildi. Moroğlu adı kullanılarak aranan bazı kişiler talep edilen parayı yatırsa da bazı kişiler ise Moroğlu ofisini arayıp, “Adınıza arandık ve hakkımızda şöyle bir dosya olduğu söylendi” deyince, arayan kişinin dolandırıcı olduğu anlaşıldı. Moroğlu da ofise gelen bu telefonlar sonrası adının kullanıldığını öğrendi. Moroğlu sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

“Dikkat! Bugün bilgim oldu. Kendisini, adımı kullanarak, ‘Nazan Moroğlu’ olarak tanıtan birisi, telefonla aradığı çok sayıda kişiden, farklı nedenlerle para talep edip, IBAN vererek acilen ödemeleri gerektiği uyarısında bulunuyormuş. Suç duyurusunda bulunacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x