MHP ‘Aziz Milletim Sıra Sende’ mitinglerinin ilkini Amasya’da yapacak

ANKARA– Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Amasya’da “Aziz Milletim Sıra Sende” temalı miting düzenleyeceklerini duyurdu. Miting MHP lideri Devlet Bahçeli’nin katılımıyla 29 Ocak Pazar günü saat 15.00’te Yavuz Selim Meydanı’nda gerçekleşecek.

“14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde elde edilecek sonuçlar, sadece millî iradenin sandığa yansımasından ibaret olmayacaktır. Seçim sonuçları; aynı zamanda güncel küresel oyunlara karşı aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kendi mukadderatını bir kez daha tayin edip âleme duyuracağı tarihî bir tamim işlevi görecektir” diyen Semih Yalçın, düzenlenecek miting hakkında şunları kaydetti:

AMASYA’NIN HUSUSİ BİR YERİ VARDIR: “Aziz milletimizin; kendi mukadderatına vaziyet etmek üzere kıyama durduğu Kurtuluş Savaşı yıllarında milli iradenin şahlanışına mekân ve ışık olan kahraman şehirlerimiz arasında Amasya’nın hususi bir yeri vardır. İşgallere karşı direnişin gür sesi ve Millî Mücadele’nin manifestosu olan ünlü genelge, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Amasya’da hazırlanıp bütün dünyaya duyurulmuştur. Amasya Genelgesi’nde yer alan ve ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ cümlesinde anlamını bulan bağımsızlık iradesi, yaşadığımız coğrafyaya bir millî yemin gibi yayılmıştır.

MİLLİ İRADEYE PRANGA VURULMAK İSTENMEKTEDİR: Böylelikle aynı zamanda bir şehzadeler şehri olan Amasya; Anadolu’da kurtuluş azminin parlamasına, hürriyet meşalesinin yakılmasına sahne ve mekân olmuştur. Amasya Genelgesi’ne ruh ve şekil veren azim ve kararlılık; bugün bütün canlılığı ve müessiriyetiyle hem necip milletimizin sinesinde, hem de şehit kanlarıyla sulanmış mübarek topraklarımızda olanca heybetiyle yaşamaktadır. 2023 hedefleri doğrultusunda bölgesinde ve dünyada küresel bir güç olarak yükselen Türkiye, bugün emperyalist aktörler tarafından yeniden kuşatılmaya çalışılmakta ve yüz yaşına erişmek üzere olan Cumhuriyet’imizin emin gölgesinde vücut bulan millî iradeye pranga vurulmak istenmektedir.

MHP’NİN AMACI MİLLİ BİLİNCİ CANLI TUTMAKTIR: O bakımdan bu yıl 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde elde edilecek sonuçlar, sadece millî iradenin sandığa yansımasından ibaret olmayacaktır. Seçim sonuçları; aynı zamanda güncel küresel oyunlara karşı aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kendi mukadderatını bir kez daha tayin edip âleme duyuracağı tarihî bir tamim işlevi görecektir. Millî uyanış ve yeniden şahlanış ruhunu yaşatma azminin siyaset platformuna izdüşümü olan MHP’nin gayesi; düzenlediği siyasi etkinliklerle Amasya’da tutuşturulan bağımsızlık meşalesini bugün dahi bütün vatan sathında parlak kılmak, millî bilinci canlı tutmaktır.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x