Merkez Bankası Lideri Kavcıoğlu: Enflasyondaki gerilemeyi daha fazla göreceğiz

Lideri Şahap Kavcıoğlu, katıldığı bir canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Kavcıoğlu’nun konuşmasından satır başları şu halde:

Enflasyon bizim de dünyanın da en kıymetli sıkıntılarının başında geliyor. Enflasyonu artıran tüm etkenlerin artık sona erdiğini düşünüyorum. Enflasyon artık gerilemeye başladı. Enflasyondaki gerilemeyi daha fazla göreceğiz. Süreçte uyguladığımız siyasetlerde bizim bütünleşik siyaset çerçevemiz bu noktaya bizi getirdi. Sürdürülebilir fiyat istikrarı da oluşturuldu. Faiz, kur siyaseti, rezerv siyaseti üzere birçok siyaset enflasyonu daha da gerilemeye sebep olacak.

 “LİRAYI EN KIYMETLİ MERKEZE OTURTTUK”

Liralaşmayı en değerli merkeze oturttuk. spekülasyonunu liralaşma stratejimizle sona erdiriyoruz. Sürdürülebilir fiyat istikrarını inşallah sağlamış olacağız. Baz tesiri geçen yılki kur ataklarından sonra oluşan bir maliyet. Savaşın da tesiriyle yüksek Enflasyon vardı. Yıl sonunu çok daha güzel bir noktada kapatacağız. Ocak sonu ve şubat ayında, enflasyonu yükselten sebepler geride kalacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x