Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine Toplantısı’nda hangi konular konuşulacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanıyor. Ülkemizde yaşanan depremlerin ardından can kayıplarında artış görülürken, toplantıda masaya yatıralacak konular araştırılıyor. Kabine Toplantısı’nın ne zaman gerçekleşeceği ve toplantıda hangi konuların ele alınacağı merak ediliyor. İşte ayrıntılar…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine Toplantısı, 6 Mart’ta yapılacak.

KABİNE TOPLANTISI’NDA HANGİ KONULAR KONUŞULACAK?

Kabine’nin gündeminde 11 ili sarsan deprem felaketi var. Konuyla ilgili toplantıda eksiklerin masaya yatırılacağı bir görüşme gerçekleşecek ve ilgili bakanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir sunum yapacak. Bölgenin yeniden inşası da masaya yatırılan konulardan olacak. 

Kabine’de yer alacak önemli başlıklardan bir tanesi de depremin ardından tekrar ortaya çıkan fahiş kira sorunu. İlgili savcıların harekete geçmesinin ardından bu konunun da toplantıda gündeme alınması bekleniyor. 

Bir diğer başlık ise seçim olacak. 14 Mayıs’ı işaret eden Erdoğan’ın ardından tarihin açıklanması ve seçim sürecinin nasıl olacağına dair bir değerlendirme yapılacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasal hakkını kullanarak  seçimleri yenilemesi bekleniyor ve bu konuda da gözler 10 Mart Cuma gününü işaret ediyor. 

Öte yandan  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı masadan kalkmasının ardından Millet İttifakı’nda başlayan kriz de ele alınacak konular arasında yer alıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x