Düzce’de okullar yine açılıyor

Düzce Valisi Cevdet Atay, kentte meydana gelen 5,9 şiddetindeki sarsıntı nedeniyle orta verilen eğitime, yarın devam edileceğini bildirdi. Atay, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kentte 23 Kasım’da meydana gelen 5,9 büyüklüğünde sarsıntının akabinde eğitime orta verildiğini hatırlattı.

Okulların yarın açılacağını bildiren Atay, “Öğrencilerimizin güvenliği bizim önceliğimizdir. Tüm okul binalarımız Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Ulusal Eğitim Bakanlığı kontrol takımları tarafından ayrıntılı bir biçimde incelenmiş, inançlı olduğu tespit edilmiş ve raporlar ilgili kuruma sunulmuştur.” tabirlerini kullandı.

Atay, öğrencilerin yaşadığı dehşet ve kaygının giderilmesi için öğretmenler ve uzmanlar tarafından toplumsal aktivite ve rehberlik hizmetlerine yük verileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Zaruri sebeplerle okula gelemeyen öğrencilerimiz müsaadeli sayılacaktır. Bu devirde öğrencilerimiz hür kıyafetle okula gelebilecektir. Okula dönüş ve ahenk sürecini en sağlıklı biçimde geçirmek için gerekli tüm önlemler alınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x