DEVA’dan Yüzde 20 Genç Kotası

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi seçimlerde milletvekilliği adaylarında gençlere yüzde 20 kontenjan ayırdığını duyurdu. Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, milletvekilliği aday adaylığına başvuranların yüzde 30’unun gençlerden oluştuğunu söyledi.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yaklaşırken, Millet İttifakı üyesi DEVA Partisi’nin milletvekili aday adaylığı başvuru süresi doldu.

Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, DEVA Partisi’nden milletvekili olmak için başvuranların yüzde 30’unu gençlerin oluşturduğunu söyledi. 

DEVA Partisi’nin gençlere verdiği önemi parti tüzüğüne de taşıdıklarını söyleyen Şanlıoğlu, kuruluşta önemsedikleri prensibi, milletvekili adaylarının en az yüzde 20’sini gençlerden oluşturarak sürdüreceklerinin altını çizdi. 

Genç katılımcılarla oluşturulacak milletvekili listesiyle birlikte parti tarafından duyurulan Gençlik Eylem Planı’nı da Meclis’e taşıyacaklarını dile getiren Şanlıoğlu, şu ifadeleri kullandı: 

‘Arkadaşlar, herkese merhabalar; ben Doğan Şanlıoğlu. 14 Mayıs 2023, ülkemiz için oldukça kritik bir dönüm noktası olacak. Bizim için aynı zamanda bu seçim, ayrı bir heyecan. DEVA Partisi olarak ilk seçim heyecanımızı yaşıyoruz. Partimiz için milletvekilliği aday adaylığı başvuru sürecini tamamladık. Başvuran herkes için hayırlı olsun, hepinize başarılar diliyorum’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x