Danışmanlık Devinden Can Sıkan SHIB Tahmini: 2023’te…

Motley danışmanlık şirketi SHIB kendi zorluklarının çoğuyla karşı karşıyadır açıklamasında bulunmuştur. Bununla birlikte 2023’te ne olacağı hakkında tahminde bulunmuşlardır. Kriptokoin.com olarak bu yazıda şirketin analizlerini sizlerle paylaştık.

Danışmanlık şirketinin hedefinde SHIB var

Şirket Shiba’nın özlü bir mem coin olduğunu belirtti. Ancak bu itibarının bir para birimi olarak faydası nedeniyle olmadığını söylediler. Sebebinin 2021’de SHIB’i %43.800.000’lik tarihi bir getiriye götüren spekülasyon olduğunu belirttiler. Mükemmel zamanlaması olan yatırımcıların, bir fincan kahve fiyatına milyoner olabileceklerini sözlerine eklediler.

Ancak 2022’de bunun tersi oldu ve token bugüne kadar %76’lık bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte bu hikaye tamamen Shiba Inu’ya özgü değildir. Sebebi tüm kripto para birimi endüstrisinin şu anda derin bir donukluk yaşadığıdır. Ayrıca toplam değeri, geçen yıl belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,9 trilyon $’ın çok altında 810 milyar $’dır.

Shiba Inu, geniş kripto duyarlılığından zarar görebilir

Şirkete göre duygu, şu anda ezici bir çoğunlukla olumsuz. ABD’deki savcılar, Kasım ayında iflas eden FTX’in bazı liderlik ekibine suçlamalarda bulunmaya başladı.

Ne yazık ki yatırımcılar kripto para dünyasında işler ters gittiğinde, genellikle kayıplarını telafi etmelerine yardımcı olacak herhangi bir sigorta veya başvuru yolu olmadığını zor yoldan öğreniyorlar. FTX, 2022’de endüstri için bir dizi felaketin en sonuncusudur. Tahmini 60 milyar dolarlık değeri yok eden TerraUSD stablecoin’in de-pegging’ini ve bir koruma fonu olan Three Arrows Capital’in çöküşünü takip ediyor. Yatırımcıların kripto paranın batacağına olan güveniyle, Shiba Inu gibi tokenlerin spekülatif yapıları nedeniyle en çok etkilenenler arasında kalması mantıklı. Yatırımcılar Shiba Inu’nun daha yükseğe çıkacağını düşünmüyorsa, o zaman muhtemelen olmayacaktır.

Shiba’yı 2023’te ne bekliyor?

Shiba Inu’nun tek bir sorunu vardır oda muazzam bir token arzı. Şu anda dolaşımda 589 trilyondan fazla token vardır. Bu yüzden token başına fiyatı 0,000008 dolardan işlem gören ondalık basamakların gerisinde kalıyor. Topluluk, bu arzın bir kısmını ‘yakmaya’ çalışıyor. Bu da (teorik olarak) fiyatını orantılı olarak artıracağı için tokenleri dolaşımdan kalıcı olarak çıkarmak anlamına geliyor. Bu, ölü bir cüzdana token gönderilmesi, Shiba Coffee Co.’dan kahve satın alınması, belirli bir müzik çalma listesini yayınlanması ve hatta topluluğun yaklaşmakta olan metaverse projesine katılımı dahil olmak üzere birkaç yolla yapılmaktadır.

Ancak bir sorun var. Son 24 saatte sadece 10,9 milyon token yakılmıştır. Bu oran 2023 boyunca devam ederse, yıl sonuna kadar sadece 4 milyar tedavülden kaldırılacaktır. Başka bir deyişle, Shiba Inu’nun fiyatı için hiçbir şey yapmayacak olan olağanüstü arzın yalnızca %0,000007’si. Yatırımcıların kripto para birimi endüstrisine yönelik duyarlılığının yeni yılda pek iyileşmeyeceği gerçeğiyle birleştiğinde, SHIB tokenleri için risk aşağı yöndedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x