CHP’li Böke’den ‘barış akademisyenleri’ vaadi: Hepsi üniversitelere dönecek!

CHP’nin düzenlediği “İkinci Yüzyıla Davet Buluşması” programının yankıları devam ediyor. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun danışman olarak ABD’li Jeremy Rifkin’i açıkladığı programda, HDP’ye de yeşil ışık yakıldı.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, iktidara gelmeleri durumunda gerçekleştirecekleri faaliyetlerde “Barış Akademisyenleri” isimli kümeye da yer verdi.

SÖZ VERDİ

CHP’li Böke, yüzlerce şehit verdiğimiz çukur hareketleri, PKK’ya karşı operasyonların durdurulması için bildiri yayınlayan “Barış Akademisyenleri”nin üniversitedeki misyonlarına geri döneceğini söyledi.

CHP’li Böke, “Barış imzacısı akademisyenleri yine öğrencileriyle, yine üniversiteleriyle buluşturacağız” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki akademisyenlerin hareketlerine de takviye veren Böke, “Boğaziçi’ni ve tüm üniversiteleri daima birlikte özgürleştireceğiz.” tabirini kullandı.

DEVLETİ SUÇLAYAN BİLDİRİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “karanlık aydınlar” diye nitelediği 1128 akademisyen, 11 Ocak 2016’da bildiri yayımlamıştı. “Barış Akademisyenleri” imzasıyla yayımladıkları bildirite, terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan “Çukur Operasyonları”na şiddetle karşı çıkılmıştı.

1128 akademisyenin imzacısı olduğu bildiride, “Devlet tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliamlardan vazgeçsin” halinde skandal tabirler kullanılmıştı. 

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İLE MASAYA OTURMA DAVETİNDE BULUNMUŞLARDI

Terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyonların durdurulmasını isteyen akademisyenler, terörle çabayı “halka uygulanan şiddet” olarak tanımlamış ve terör örgütüyle müzakere edilmesi davetinde bulunmuşlardı. İmzacı isimler, Türkiye’ye karşı harekete geçilmesi için memleketler arası arenada da temaslarda bulunacaklarını belirterek tehditkâr telaffuzlarda bulunmuşlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x