Bruno Peres: Fenerbahçe maçı çok değerli

Teknik Yönetici Abdullah Avcı idaresinde çalışmalarını Antalya kampında devam ettiren Trabzonspor’da Bruno Peres, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sakatlık sürecinden Fenerbahçe ile oynayacakları maça kadar birçok mevzuya değinen deneyimli futbolcunun açıklamaları şu halde:

‘ERKEN DÖNMEK KOLAY OLMUYOR’

Ciddi bir sakatlıktan düzgün bir formda döndüğünü belirten Peres, “Bu tip sakatlıklarda erken dönmek çok kolay olmuyor. Burada değerli olan makûs sakatlıktan sonra güzel bir biçimde yine alanlara dönmek ve ben de bunu başardığımı düşünüyorum. Kendimi büsbütün bulmama ve eski günlere kavuşmama az bir mühlet kaldı” dedi.

‘VİSCA İLE ORTAMIZDA SIKI BİR BAĞ OLUŞTU’

Edin Visça ile uygun bir arkadaş olduklarını belirten futbolcu, “Edin Visca ile ortamızda sıkı bir bağ oluştu. Bir arada oynadığınızda ve birbirinizi güzel hissettiğiniz o anda ikiniz de daha uygun performans sergileyebiliyorsunuz. İkimiz de sakatlandık. Bu cins sakatlıklardan dönmek kolay değil. Umuyorum ki ligin ikinci yarısında daima birlikte geçen sezonki performansımızı göstereceğiz” tabirlerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK SÖZLERİ

Yeniden şampiyon olmak istediklerini vurgulayan Peres, kelamlarını şu formda sürdürdü: Aslında geçen sene de bu sene de uygun bir iki ekip var. Bu sene baktığınızda daha çok yarışmacı bir grup görebilirsiniz. Bu sene hedefimiz tekrar şampiyon olmak. Uzaktan da olsa grup arkadaşlarımın yanında olmaya çalışan birisiyim. Bu dönem tahminen de hak etmediğimiz galibiyetler aldık, onun için bu kamp çok âlâ geldi. Saha içinde neleri hakikat yapmamız gerektiğini daha düzgün çalışıyoruz ve anlıyoruz.”

‘ALTI AYDIR ALANLARDAN UZAĞIM’

Hull City ile oynanan hazırlık maçında alanda olduğu için çok keyifli olduğunu aktaran deneyimli oyuncu, “Altı aydır alanlardan uzağım. Bu mühlet tahminen söylemesi kolaydır ancak futbolcunun sakatlığını atlatabilmesi çok kolay değil. Hissiyatınız var fakat bunu bir de saha içinde test etmeniz gerekiyor. Dün de benim adıma güzel bir test oldu. Sakatlığa bağlı olarak bir ağrı hissetmedim, ufak bir yorgunluk hissettim bu da çok olağan. Olabildiğince âlâ olmaya çalışıyorum. En güzel formda oynamaya çalışıyorum. Herkes de âlâ biçimde işini yapmaya çalışıyor. Hocamız kimi isterse o da alana çıktığında taraftarımız ve kadromuz için en yeterli halde oynamaya çalışıyor” cümlelerine yer verdi.

‘FENERBAHÇE MAÇI ÇOK ÖNEMLİ’

Spor Toto Üstün Lig’in 15. Haftasında Fenerbahçe ile oynayacaklarını hatırlatan Peres, “Fenerbahçe maçı çok değerli bir maç. Bu üslup maçları oynamak çok kolay değil, taraftarın önünde oynuyorsunuz ve olumlu bir sonuç almanız gerekiyor. Saha içerisinde olmayı çok isterdim, biraz da canım yanacak zira arkadaşlarımla bir arada o alanda olmayı isterdim ancak dışarıdan takviyemi vereceğim. Kadromuz şuanda büsbütün Fenerbahçe maçına hazır durumda. Ortadaki puan farkını kapatıp geçen yılki başarıyı tekrar yakalamak istiyoruz” halinde konuştu.

DÜNYA KLUPASI FAVORİSİ

Son olarak Dünya Kupası’nda favori gruplardan bir adedinin her vakit Brezilya olduğunu belirterek yorum yapan futbolcu şu tabirlere yer verdi: “Brezilya her vakit favori ekiplerden bir adedidir. Dani Alves çok yakın arkadaşlarımdan bir tanesi. Yetenekli ve olağanüstü bir insan. 39 yaşındaki bir insan genç bir çocukmuş üzere orada oynayabiliyorsa, buna çok büyük hürmet duyulması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir