7 kardeşini kaybeden depremzede: Adıyaman’a kimse sahip çıkmadı, devlet yok, babamın evi anıt mezar oldu!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Deprem nedeniyle çok sayıda bina yıkılırken binlerce vatandaş da hayatını kaybetti. Depremden etkilenen illerin arasında bulunan Adıyaman’da depremzede bir kadın, “Adıyaman sahipsiz kaldı, Adıyaman’a kimse sahip çıkmadı. Devlet yok.. Benim 7 kardeşim burada 2 tanesi de orada. Benim babamın evi anıt mezar oldu. Evimiz başımıza yıkıldı” dedi. 

Sözcü’de yer alan habere göre; Adıyaman’da deprem nedeniyle ailesinden birçok kişiyi kaybeden depremzede bir kadın, depremin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen yeterli yardımın gelmediğini ve Adıyaman’ın sahipsiz bırakıldığını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Benim babamın evi anıt mezar oldu”

“Adıyaman sahipsiz kaldı, Adıyaman’a kimse sahip çıkmadı. Devlet yok.. Benim 7 kardeşim burada 2 tanesi de orada. Burada 5 gündür bize yardım eden kimse yoktu. Abilerim hepsi, doktor, avukat, öğretmen… Biz çok güzel okuttuk, yetiştirdik onları. 

Kepçeler ağabeyimin arkadaşının, onlar çıkartıyor benim cenazelerimi. Devletten kimse gelmedi. Japonya’da Çin‘de büyük şiddette oluyor da ne oluyor. Benim babamın evi anıt mezar oldu. Evimiz başımıza yıkıldı. Bu enkazı artık kaldırmayın diyorum. Burayı anıt mezar yapın diyorum. Ailem bitti…” 

“5 gün oldu kimse gelmedi, kim bunun hesabını verecek, dünyamız başımıza yıkıldı”

Anne babasını kaybeden başka bir depremzede kadın ise, “5 gün oldu kimse gelmedi. Kim bunun hesabını verecek. Dünyamız başımıza yıkıldı” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x