5 Ünlü Analist: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin (BTC), mevcut davranışıyla kimseyi kandıramıyor, her yerde düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, yıllık kapanışa sadece iki gün kaldı. Bu ortamda analistleri Bitcoin fiyatı için tahminlerini paylaşıyor.

Analist, Bitcoin fiyatı hedefi 10.000 doları işaretliyor

TradingView verileri, Bitcoin (BTC)’nin ikinci günde 16.500 doların altına düşmesinin ardından Wall Street açılışında 16.600 doların üzerinde toparlandığını gösterdi. BTC, birçoğu yeni yıl civarında daha derin bir geri çekilmenin olacağından korkan traderlar için çekici değildi.

Potansiyel ‘teslimiyet hedefleri’ listesinde Crypto Tony, Bitcoin fiyatı için 10.000 doları bekliyor. Ayrıca, Ethereum (ETH)’nin 300 dolara kadar düşmesi beklentilerini de ortaya koyuyor. Analist, yorumunun bir kısmında, “İşler hızla değişiyor. Ancak, bu bölgelere çarparsak merdiven çıkmaya başlarım” diyor. Bu arada Daan Crypto Trades, mevcut spot fiyatı, BTC boğalarının yukarı yönlü atış yapması için ‘tutması gereken’ bir alanın altına koyuyor.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Daan Cypto Trades/Twitter

“Bitcoin fiyatı yapısı kötü!”

Crypto Capo, “Bütün piyasa kötü görünüyor… Olay şu ki, bazı altcoin’ler daha da kötü görünüyor,” diye devam ediyor. Bu bağlamda analist, altcoin’lerde %90’a varan kayıplar olacağını tahmin ediyor. Popüler yorumcu aQua ise şu değerlendirmeyi yapıyor:

Layman terimleriyle, Long/Short oranı Mayıs ayından bu yana ilk kez pozitif. Şu anda Short’tan çok Long’lar olduğu anlamına geliyor, OI ve Finansman pozitif. Yani, insanlar sürekli piyasada BTC’nin yükseleceğine dair bahse giriyor. Ancak, fiyat yapısı kötü görünüyor. Ayrıca, bunun kolayca başka bir yerel zirve veya dip olması mümkün. Dikkatli olmak lazım!

Long/Short oranlı BTC sürekli vadeli işlem grafiği / Kaynak: aQua/Twitter

“Yakında başka bir yavaş çıkışa başlayacağız”

Blockware baş analisti Joe Burnett, Bitcoin tarihinde sancılı bir dönemin yavaş yavaş sona erdiğini söylüyor. Bu bakımdan biraz daha umutlu bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Herkes ayı eğilimi gösteriyor. Ancak Bitcoin hala Haziran ayındaki fiyatla (17,5 bin dolar) işlem görüyor. Madencilik sektörü yok edildi. Ayrıca, zayıf ellerin çoğu (BTC ve ASIC’ler) tasfiye oldu. Yakında başka bir yavaş çıkışa başlayacağız.

“Boğalar, bunu ya şimdi geri alacak ya da asla alamayacak!”

Kısa vadeli BTC fiyat hareketi, ilk saat ticaretinde S&P 500 %1,4 ve Nasdaq Bileşik Endeksi %2,1 artışla ABD hisse senetlerinden destek aldı. ABD doları, ABD Doları Endeksi (DXY) için üst üste iki günlük kazancın ardından daha geniş bir konsolidasyona devam etti. Girişimci Mark Cullen, şu yorumu yapıyor:

Bitcoin, düşük / 16,5 bin doları süpürdü. Ayrıca, FVG’yi doldurdu ve birden fazla 1 saatlik boğa sapması ile 3. bir sürücüye girdi. Boğalar, bunu ya şimdi geri alacak ya da asla alamayacak. 16,2 bin dolar seviyesini kaybederseniz, yılın en düşük seviyesi tehdit altında olacak. Bu arada, daha düşük + DXY sıçramak istiyor gibi görünüyor!

DXY 1 günlük mum grafiği / Kaynak: TradingView

Haftalık, aylık, üç aylık ve yıllık kapanışa sadece iki gün kala BTC yılbaşından bugüne kadar yaklaşık %60 değer kaybetti. Ayrıca, Aralık için %3 ve 4. çeyrekte %14,2 düşüş kaydetti.

BTC aylık getiri tablosu / Kaynak: Coinglass

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x