2023 Emekliler Yılbaşı İkramiyesi Alacak mı, Ne Kadar Alacak? Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Verilecek mi?

2023 yılı yaklaşırken gözler ikramiyelere döndü. Geçtiğimiz gün asgari ücrete gelen zam açıklamasından sonra emekliler büyük bir sabırsızlıkla emekli maaşı zammını bekliyor. Bunun yanı sıra yeni yılda pek çok çalışan yılbaşı ikramiyesi-priminden yararlanıyor. Peki 2023 emekliler yılbaşı ikramiyesi alacak mı? Emekliler yılbaşı primi alacak mı, ne kadar alacak? Emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? İşte detaylar…

2023 yılına sayılı günler kala maaşlar, zamlar, ikramiyeler, primler yeniden gündeme gelen konu başlıkları arasında yerini aldı.

SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri yılbaşında kendilerine herhangi bir ikramiye yatırılıp yatırılmayacağına dair araştırmalarını yapmaya başladı.

Peki 2023 emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi, ne kadar verilecek?

2023 yılbaşında emeklilere herhangi bir ikramiye ödemesi yapılmayacak. Emekliler için yalnızca Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde ikramiye ödemesi gerçekleşiyor.

2023 Emekliye Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

2023 yılında emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyesini Nisan ayının ilk haftasında alması bekleniyor. Aynı şekilde Kurban Bayramı ikramiyesinin de Haziran ayı içerisinde gerçekleşmesi öngörülüyor.

Yeni Emekliler İkramiye’den Yararlanabiliyor mu?

İkramiyeden yararlanmak isteyen yeni emekliler için ‘ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık almak.’ koşulu gözleniyordu. Fakat yapılan değişiklikte ibare ‘bayramın içinde bulunduğu ayda’ olarak güncellendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x